Warunki handlowe

§ 1.  Strony transakcji

1.  Sklep Corral, działający pod adresem www.corral.pl prowadzi sprzedaż wysyłkową urządzeń z branży zabezpieczeń.

2.  Stroną dokonującą zakupów w Sklepie Corral jest pełnoletnia osoba fizyczna lub firma, zwaną dalej Nabywcą.

3.  Stroną dokonującą sprzedaży produktów zawartych w ofercie Sklepu Corral jest firma CORRAL PL Sp. z o.o.

4.  Szczególną troską objęci są nasi stali Partnerzy Handlowi – patrz Program Partnerski.

 

§ 2.  Przedmioty transakcji i ceny

1.  Przedmiotami transakcji są produkty wymienione w ofercie, przedstawione na stronach Sklepu Corral w chwili składania zamówienia.

2.  Sklep Corral dokłada starań, aby ceny prezentowane na stronach internetowych były aktualne. Jednocześnie Sklep zastrzega sobie prawo do przedstawienia ostatecznej ceny w czasie potwierdzenia zamówienia.

§ 3.  Składanie zamówień

1.  Składanie zamówień w Sklepie Corral odbywa się poprzez:

 • właściwe przejście procedury związanej z wypełnieniem koszyka zamówień
 • kontakt telefoniczny z handlowcem Sklepu Corral, dostępnym pod numerem 22 722 09 09 (w godzinach od 9.00 do 16.00)
 • przesłanie zamówienia e-mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • przesłanie zamówienia faksem na numer 22 722 09 09 (w godzinach od 9.00 do 16.00)

§ 4.  Potwierdzanie zamówień

1.  Sklep Corral ma prawo potwierdzić zamówienie.

2.  Potwierdzenie zamówienia dokonywane jest telefonicznie lub e-mailem przez pracownika Sklepu w tym samym dniu lub do południa następnego dnia roboczego.

3.  W trakcie potwierdzania zamówienia zostaną określone szczegóły dotyczące rodzaju dokumentu sprzedaży (paragon, faktura), ostatecznej wartości zamówienia, kosztów transportu, formy płatności i terminu dostawy.

4.  Zamówienie może zostać anulowane w przypadku braku możliwości potwierdzenia telefonicznego lub braku odpowiedzi na potwierdzenie wysłane pocztą e-mail.

5.  Z chwilą potwierdzenia przyjęcia zamówienia dochodzi do zawarcia umowy sprzedaży towaru pomiędzy Nabywcą a Sklepem Corral.

§ 5.  Formy płatności

1.  Zapłata za zamówiony towar może być dokonana:

 • za pobraniem - zapłata gotówką kurierowi przy odbiorze przesyłki
 • przelewem przed dostawą towaru na podstawie dokumentu pro-forma. Nabywca przelewa na konto:
  CORRAL PL Sp. z o.o., Raiffeisen Bank Polska S.A.
  Nr 93 1750 0012 0000 0000 2056 7279
  OBOWIĄZUJE ZAWSZE PRZY PIERWSZYCH ZAKUPACH NOWEGO KLIENTA SKLEPU CORRAL
 • inne indywidualnie ustalone formy płatności w Programie Partnerskim

2.  Dokument sprzedaży (faktura, paragon) wraz z towarem zostaje wysłany do Nabywcy.

§ 6.  Termin realizacji

1.  Czas realizacji zamówienia zależny jest od dostępności danego produktu w naszym magazynie lub w magazynach innych producentów.

2.  Czas realizacji jest to czas, który upływa od złożenia zamówienia do chwili wysłania paczki ze Sklepu, przy czym uwzględniane są tylko dni robocze.

3.  Zamówienie złożone z kilku towarów o różnym czasie realizacji jest wysyłane po skompletowaniu całości, chyba, że ustalono inaczej.

4.  Sklep Corral zastrzega sobie prawo wydłużenia czasu realizacji w przypadku chwilowego braku towaru lub opóźnień w dostawach. W takim przypadku Nabywca zostanie o tym fakcie poinformowany.

§ 7.  Dostawa towaru

1.  Dostawy krajowe realizowane są na koszt Nabywcy:

 • dla paczek o wartości do 300 PLN  Pocztą Polską lub Kurierem
 • tylko Kurierem  dla paczek o wartości powyżej 300 PLN (wymagane ubezpieczenie przesyłki)

2.  Orientacyjne wartości opłat za przesyłkę podawane są w momencie składania zamówienia. Dokładne opłaty, zależne od wagi, odległości i rodzaju płatności, podawane są w momencie potwierdzania zamówienia.

3.  Odbiór przesyłki od firmy kurierskiej musi być potwierdzony pisemnym pokwitowaniem. Z chwilą pokwitowania na Nabywcę przechodzi prawo własności towaru.

4.  Odbierając towar Nabywca jest zobowiązany do sprawdzenia, czy przesyłka nie posiada uszkodzeń powstałych podczas transportu oraz czy jej zawartość jest zgodna z zamówieniem.

§ 8.  Gwarancja

1.  Wszystkie towary dostępne w Sklepie Corral są pełnowartościowe i są objęte gwarancją producenta. Okres gwarancji zależy od producenta. Standardowo wynosi 12 m-cy.

2.  Przedmiot może być oddany do naprawy gwarancyjnej na adres Sklepu lub bezpośrednio do producenta. Odesłanie do producenta skróci okres naprawy. W każdym wypadku należy dołączyć kopię dowodu zakupu. Oddanie i odbiór przedmiotu odbywa sie na koszt Nabywcy.

§ 9.  Reklamacje i zwroty w ciągu 30 dni

1.  Widoczne uszkodzenia przesyłki (otwarte opakowanie, zalane, itp.) powstałe podczas dostawy należy niezwłocznie zgłosić osobie dostarczającej przesyłkę oraz skontaktować się z handlowcem firmy CORRAL PL Sp. z o.o. Warunkiem rozpatrzenia ewentualnej reklamacji jest spisanie w obecności pracownika firmy kurierskiej "protokołu reklamacji".

2.  Przyjmujemy zwroty towarów w ciągu 30 dni od daty sprzedaży, o ile są w stanie nadającym się do dalszej odsprzedaży (pełne opakowanie, nienaruszone obudowy i okablowanie). Zwracany towar wraz z dowodem zakupu (lub kopią) powinien być dostarczony na adres firmy CORRAL PL Sp. z o.o. na koszt klienta. Prosimy o wskazanie nr konta bankowego.
W przypadku zwrotu towaru ze śladami użytkowania (np. w okablowaniu lub na obudowie), potrącone zostaną koszty serwisowe.
W każdym przypadku potrącona zostanie kwota 5 PLN tytułem kosztów manipulacyjnych.

§ 10.  Ochrona prywatności i inne prawa

1.  Złożenie zamówienia jest równoznaczne ze zgodą na przechowywanie i przetwarzanie przez firmę
CORRAL PL Sp. z o.o. danych osobowych zawartych w zamówieniu zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o ochronie danych osobowych Dz. U. nr 133 poz. 883.

2.  Zawartość Sklepu Internetowego Corral nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 543 Kodeksu Cywilnego.

3.  Wszystkie wymienione produkty i nazwy są używane wyłącznie w celach identyfikacyjnych i mogą być zastrzeżonymi znakami towarowymi odpowiednich właścicieli.

§ 11.  Postanowienia końcowe

1.  Wszelkie informacje dotyczące specyfikacji produktów pochodzą z materiałów publikowanych przez producentów.

2.  Obecnie trwają prace nad udoskonaleniem Sklepu Inernetowego. Przepraszamy za ewentualne błędy i niedoskonałości. Prosimy o informowanie nas w tej sprawie.